Haziran 16, 2017

Klavyede Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

defilo.com
yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(12 oylama ile 5 üzerinden 5,00 puan aldı.)
Sonsuzluk sembolü veya sonsuzluk simgesi olarak adlandırılan klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusuna cevap için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye tuşlarını kullanarak sonsuzluk sembolü yapmak oldukça basit bir işlemdir. Klavyede sonsuzluk işareti yapmak için iki tür yol vardır. İstediğiniz yolu takip ederek siz de en kolay şekilde sonsuzluk simgesi yapma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapmak

Bilgisayar klavyesinde sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız klavyenizin aşağıdaki iki tuşuna aynı anda tıklamanız gerekmektedir.

ALT + 8734

Not: Klavyede sonsuzluk sembolü yaparken klavyenin üst kısmındaki rakamlar değil, klavyenin sağ tarafındaki rakamlar kullanılmalıdır. Ayrıca sağ taraftaki ALT tuşu değil, boşluk tuşunun sol tarafında bulunan ALT tuşu kullanılmalıdır.

Eğer mobil cihazlarda sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız aşağıdaki şekli kopyalayıp dilediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE

avatar
pc hayaleti Eylül 23, 2017

sonsuzluk işareti kullanıcı adlarında çok güzel duruyor yapımı bilince basitmiş klavyede sonsuzluk işareti yapmayı anlattığınız için teşekkürler

Yanıtla
Sonraki Sonraki
Önceki Önceki