Mayıs 31, 2017

Stres Çarkı Nasıl Hızlandırılır? En Etkili Hızlandırma Yolları

defilo.com
yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(12 oylama ile 5 üzerinden 5,00 puan aldı.)
Stres çarkı hızlandırma yöntemleri ile siz de kendi stres çarkınızı hızlandırabilirsiniz. Stres çarkının hızı birçok faktörle doğrudan orantılıdır. Stres çarklarını karşılaştırma imkanınız olduysa büyük kanatlara sahip çarkların küçüklere göre daha hızlı döndüğünü görmüşsünüzdür. Bunun nedeni stres çarkının kanat kısımlarında bulunan mıknatıs ve ağırlıklardır. Eğer stres çarkının kanatları büyükse aynı oranda dönüş hızı ve ivmesi de artacaktır. Küçük bir stres çarkına sahipseniz yine de stres çarkını hızlandırma yolları ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Stres Çarkı Nasıl Hızlandırılır?

Stres Çarkı Nasıl Hızlandırılır?

1. Yöntem:

Stres çarkınızı en basit yollarla hızlandırmak isterseniz çarkın merkezindeki rulmanları olabildiğince kaygan ve sürtünmesiz yapmanız gerekmektedir. Stres çarkını yağlayarak kayganlığı sağlayabilirsiniz. Bu yöntem için zeytinyağı, makine yağı veya normal sıvıyağ kullanabilirsiniz. Bunların yerine dilerseniz sabun da kullanabilirsiniz.

2. Yöntem:

Yine 1. yöntemdeki gibi stres çarkının merkezinde bulunan rulmanları kolonya dolu bir kapta 5 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında rulmanları kurulayıp yerine yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde de çarkınız eski halinden daha hızlı olacaktır.

3. Yöntem:

Stres çarkının hızına etki eden bir diğer faktör ise çarkın ortasında bulunan plastiklerin sürtünmesi nedeniyle çarkı yavaşlatmasıdır. Siz de çarkınızın orta kısmında bulunan plastikleri sökere stres çarkınızı hızlandırabilirsiniz.

4. Yöntem:

Nalburlara veya yapı marketlere giderek W40 ürününden alabilirsiniz. Rulmanları çıkartıp bez veya kumaş parçasının üstüne koyarak üzerlerine W40 püskürtebilirsiniz. 5 dakika bekledikten sonra kurulayıp yerine takabilirsiniz. Stres çarkı hızlandırma yöntemleri arasında en etkili ve en kolay yol kesinlikle budur.

YORUM EKLE

avatar
Anonim Temmuz 11, 2017

Stres çarkının rulmanlarındaki sürtünmeyi azaltmak stres çarkı hızlandırma için çok yararlı oluyor. W40 yöntemini denedim ve gözle görülür bir fark oldu. Yöntemler için teşekkürler.

Yanıtla
Sonraki Sonraki